Provozní ředitelka Andrea Daňhelová v podcastu PRÁVNIČKY.

Provozní ředitelka Andrea Daňhelová v podcastu PRÁVNIČKY.

04.01.2022

 

Odvaha nás posouvá dál. V podcastu PRÁVNIČKY se sešly Andrea Daňhelová, Kateřina Mandulová a Monika Mašková.

Nastupující generace právníků a právniček chce nejen zajímavou práci, ale také prostor pro to, aby se cítili dobře. „Je třeba je poslouchat, respektovat a umožnit jim, aby si mohli plnit své sny,“ shodují se Monika Mašková, Kateřina Mandulová a Andrea Daňhelová. Osobně se považují za odvážné. I díky tomu si dokázaly své vlastní sny úspěšně plnit.

Andrea Daňhelová je ředitelka provozu, právní a compliance ve společnosti Fincentrum Reality. V podcastu PRÁVNIČKY popisuje, že ji baví nastavovat procesy a nebýt v bublině. „Velmi prospěšný je pohled zvenku,“ říká. Její vize je, že i firemní, korporátní právník může být hybnou silou firmy. Z vedoucí pozice Andrea upřednostňuje mentální blaho svých podřízených. „Snažím se jim jít příkladem a doufám, že lidi kolem sebe činím šťastnými,“ dodává.

Andrea ráda sbírá informace a inspiruje se jimi. Dávat si hranice by podle ní byla chyba – je dobré se neustále posouvat. V pohybu je konstantě také Kateřina Mandulová. Advokátka PwC Legal je velmi zkušená cestovatelka. Má řadu horolezeckých a cestovatelských úspěchů. „Horolezecké a pracovní cíle se u mě potkávají,“ popisuje s dovysvětlením, že nemusí jít vždy o zdolání náročného výstupu v Himálaji. „I výstup na Sněžku může být dobrodružství,“ říká.

Kateřinu inspirují mladí lidé a jejich energie. „Generační kontakt je velmi důležitý. Mají sice vysoké cíle, ale mnohem více dbají na to, aby se v práci cítili dobře,“ přibližuje. Podle Kateřiny je nutné kolegy poslouchat, respektovat a umožnit jim, aby si mohli plnit své sny. „Mám štěstí, že pracuji ve velkých společnostech a jsem součástí různě dynamických týmů,“ dodává.

Partnerka advokátní kanceláře PRK Partners Monika Mašková patří k předním expertkám v oblasti farmaceutického průmyslu, zdravotnictví a potravinářství. I když si vyzkoušela práci pro farmaceutické společnosti, převážila u ní advokacie. V podcastu PRÁVNIČKY říká, že je potřeba odvaha, aby se člověk někam posouval a žil život tak, jak chce. „Mám pocit, že nastupující generace chce zajímavou práci, dá jí hodně, ale dbá i na správnou životosprávu,“ popisuje s tím, že má ráda dennodenní kontakt s kolegy – „být v tom s nimi“. „Na nahromaděný stres mi pomáhá příroda a pohyb. Je to způsob, jak si osvěžit hlavu. I zkušenost a zážitek můžete potkat kousek za Prahou,“ říká Monika s tím, že práce partnerky advokátní kanceláře může fungovat a jde skloubit i s rodinným životem. „Není potřeba se aspirace na tyto pozice vzdávat,“ popisuje.

Jakou právnickou profesi by si rády vyzkoušely? A jaký je ženský pohled v technologiích? V podcastu PRÁVNIČKY odpovídají Monika Mašková, Kateřina Mandulová a Andrea Daňhelová.

 

POSLOUCHEJTE:

- odkaz na SPOTIFY

- odkaz na GOOGLE PODCASTY

- odkaz na APPLE PODCASTY

 

Zdroj: https://www.info.cz/podcasty/pravnicky/danhelova-mandulova-maskova-podcast

oddělovač